+38 (050) 619 99 29 +38 (068) 150 84 10Зворотній звя'зок

Посівний газон

Переваги посівного газону

Сучасний ландшафтний дизайн вражає різноманітністю можливих видів газону. Відрізняються як його сфери застосування (для футбольних полів, для тіньових місць, для дитячих майданчиків, тощо), так і методи посіву( гідро посів, рулонний або механічний).

Газон слугує основою всієї цілісної картини саду чи присадибної ділянки, а також очищує повітря від домішок газу та пилу. По якості газонного покриття можна судити й про весь комплекс в цілому.

Посівний газон – один із найчастіше використовуваних видів. І це не дивно, адже він має ряд переваг:

 • Підґрунтя можна підготовити механізованими способами, а також поєднати весь процес з рекультивацією ( підвищенням плодоносності), шляхом змішування ґрунту з торфом, чорноземом.
 • Злаки із самого початку ростуть в однорідній землі й пристосовані до неї, а значить мають вищі показники стійкості до перепадів температур, затемнених місць, засухи.
 • Можна використовувати різне насіння для різних ділянок ( для тіні, для освітлених місць і т.д.) Важливо при цьому робити повільні переходи, тому що трава може відрізнятися відтінками.
 • На відмінну від рулонного, який потрібно відразу вводити в експлуатацію, насіння не псується та може довго зберігатися.

Види посівного газону

Так само як засадження території будь-якими представники флори, посів газону теж має особливості, які потрібно враховувати, а саме – типи насіння.

Які існують різновиди газону?

Садово-парковий  – характеризується середніми показниками стійкості до витоптування. Один із найбільш часто використовуваних, оскільки відповідає співвідношенню ціни та якості. Основна сфера застосування – сімейний відпочинок.

Спортивний  – найбільш стійкий. Обов’язкова умова його існування – наявність дренажної системи в ґрунті. Дернина цього підвиду може витримувати найбільші механічні пошкодження, завдані стеблам під час активних занять спортом.

Рулонний  – швидкий спосіб створити трав’яний покрив у скорочені терміни. Одна із його переваг – майже повна відсутність зілля серед трав як на початку експлуатації, так і протягом всього сезону. Варто врахувати, що підґрунтям може слугувати тільки та земля, характеристики якої найближчі до рулонної основи, а це, як правило, суглинок.

Мавританський – показник вишуканості та довершеності. Окрім насіння трави, у нього домішують ще й однорічні та багаторічні рослини. Потребує ретельного догляду та використовується на обмежених ділянках.

Партерний – найдорожчий та найбільш респектабельний варіант. Зазвичай, його сіють біля головного входу та інших помітних місць. Дуже вибагливий, потребує постійного удобрення та стрижки газону.

Етапи створення зеленого природного покриття

 1. Підготовка ділянки – видалення зілля, викорчовування пеньків, вирубка зайвих дерев, кущів, інших насаджень. Часто застосовують механічні способи усунення зайвих об’єктів і хімічні;
 2. Створення рівної поверхні ;
 3. Створення дренажу – особливо важливо в місцях з підвищеною вологістю або в низинах;
 4. Покращення структури основи – застосовуються добрива, пестициди, біологічні компоненти.
 5. Розпушування ґрунту -  земля ні в якому разі не повинна бути спресованою, а тим паче втрамбованою. Перед посівом газону варто перекопати її.
 6. Вибір насіння;
 7. Безпосередній посів.

Чому так важливо звертатися до професіоналів?

Посів газону так само як і стрижка газону, вимагають ретельності. Якими б глибокими не були ваші знання в царині дизайну, але зробити це краще, ніж дипломований агроном ви не зможете. Спеціаліст точно визначить характеристику основи, дасть поради щодо вибору типу  посівного газону. Процес озеленення потребує багато часу, сил та коштів. Звернувшись за порадою до фахівців, ваші потрачені зусилля  точно не будуть марними.