+38 (050) 619 99 29 +38 (068) 150 84 10Зворотній звя'зок

Рулонний газон

Рулонний газон – це ознака доглянутої території, а також необхідний атрибут оформлення зеленої ділянки, як приватного користування, так і для комерційного призначення. Окрім естетичної функції, трав’яне покриття виконує і більш серйозні завдання як, наприклад, поглинання вуглекислого газу, пилу та насичення повітря киснем.

Рулонний газон останнім часом набув популярності серед користувачів. Перш за все клієнти цінують в такому виді озеленення:

 • Швидке укладання за лічені дні, без необхідності чекати поки трава виросте, як при ручному посіві;
 • Можливість застосування з ранньої весни до пізньої осені;
 • Насиченість відтінків рослин;
 • Стійкий до механічних пошкоджень та засухи;
 • Відсутність необхідності в прополюванні перші 2 роки;
 • Вимагає менш регулярного поливу;
 • Не потребує великої кількості пестицидів, оскільки він достатньо насичений поживними речовинами;
 • Укладка рулонного газону передбачає 8-10 см родючого ґрунту ( для порівняння, при ручному варіанті посадки до 20 см).

Види рулонного газону

Спортивний – основне призначення – спортивні майданчики, поля для футболу, гольфу, тенісні корти, іподроми.  Витримує великий тиск, стійкий для зношування, має здатність швидко відновлюватися, тому потребує регулярної стрижки газону.

Універсальний – назва говорить сама за себе. Високі декоративні якості в сукупності з пристосувальними властивостями.  Застосовують в садах, парках, бульварах, комерційних підприємствах.

Стандартний – щільний, насичений дрен.  Постійна стрижка газону не шкодить, витримує середні навантаження. Підходить для дитячих майданчиків, відкритих територій.

Як кладуть рулонний газон?

Виділяють декілька етапів. Серед них:

 1. Очистка від органічного, будівельного сміття;
 2. Внесення добрив в землю;
 3. Вирівнювання поверхні;
 4. Створення нахилу від центра до країв для утворення правильного стоку води;
 5. За необхідності насипати родючий шар ґрунту;
 6. Безпосередня укладка рулонного газону (здійснюється відразу після доставки, за винятком і в належних умовах зберігання – до 3 діб. Стелиться прямими повздовжніми рядами);
 7. Утрамбування (здійснюється катком);
 8. Полив (після посадки, потім, протягом першого тижня раз на день – вранці або ввечері; згодом – раз у два дні).
 9. Стрижка газону (проводиться через 8-10 днів, залишаються стебла висотою не нижче 6 см)

Для того, щоб рослина остаточно прийнялася, бажано не ходити по рулонному газону протягом місяця, або не допускати навантажень на нього. Класти сувої потрібно поруч один до одного, щоб не було тріщин і пробілів між ними, але не допускати накладання пластів один на інший.

Укладка рулонного газону – самостійно чи з професіоналами?

Як ви мали змогу переконатися, озеленення території досить клопітливий процес. Чимало ентузіастів намагалися самотужки створити свій зелений сад. Більшості із них бракує досвіду, що позначилося на якості зеленого покриву. Рулонний газон особливо вибагливий. Із ним не можна зволікати, адже він мусить отримувати поживні речовини, які за декілька днів «простою» зникають. Фахівці швидко впораються з процесом, на відмінну від любителів, які не завжди вкладаються в термін і ризикують потраченими коштами. Крім того, важливо знати нюанси по догляду в перші дні після постелення: як правильно підживлювати траву, як часто поливати, як визначити, чи вона прийнялася, що робити, якщо поверхня згорає на сонці? Щоб уникнути стількох питань варто просто покластися на плечі фахівців. Для більш детальної інформації звертайтеся за телефонами, вказаними на сайті.