+38 (050) 619 99 29 +38 (068) 150 84 10Зворотній звя'зок

Квітники, висадка дерев, кущів, живі огорожі

В поціновувача прекрасного  не постає питання доцільності декорування присадибної ділянки живими об’єктами , але тим не менше доведемо практичність та необхідність використання клумб, квітників та інших елементів дизайну обґрунтованими фактами:

 1. Живі квіти, дерева чи кущі прикрашають територію, перетворюють сіру непримітну ділянку землі на квітучу галявину;
 2. Науково доведено, що чим більше середовище людини наближене до природнього, тим сприятливіше воно впливає на емоційний стан.

Для дизайнерського оформлення території  як правило використовують:

 • Квітники;
 • Дерева;
 • Кущі;
 • Живі огорожі.

Розглянемо кожну категорію окремо.

Квітники

Створення квітників фото яких ви можете побачити на сайті в розділі «Приклади робіт», дуже клопітка, але варта результату праця. Жіноча частина однозначно погодиться, що затишок та комфорт на подвір`ї залежить від наявності представників флори.  Квітники в ландшафтному дизайні декорують за допомогою:

 • Дерева;
 • Гальки;
 • Цегли;
 • Кованих елементів.

Квітники в ландшафтному дизайні створюються штучно, а отже потребують ретельного догляду: весною квіти висаджуються й регулярно поливаються та одорюються; влітку садівник розрихлює грунт, прополює бур’яни; восени однорічні рослини видаляються, а стебла більшості видів багаторічних зрізуються на декілька сантиметрів.

Дерева

Висадка дерев може відрізнятися залежно від художніх намірів дизайнера. Так дерева в ландшафтному дизайні  мають декілька способів розміщення, як окремо (якщо вид суттєво відрізняється від інших рослин розмірами чи призначенням, наприклад, ялина, яку можна наряджати взимку), так і групами, враховуючи ярусність.

Поширеним явищем є фігурна обрізка дерев в ландшафтному дизайні, або топіарі, яка застосовується до кущових видів та невеликих дерев з маленькими міжвузлями таких як глід, клен польовий, тис, туя.

Догляд доволі простий: висадка дерев проводиться весною;  влітку гілки підрізуються, обробляються від паразитів, взимку стовбур можна підбілювати для уникнення перепадів температур, а також систематично струшувати сніг з гілок, який може їх поламати.

Кущі

Кущі також допомагають при створенні ландшафту й мають подібні до дерев властивості. Доглядати за ними можна шляхом:

 1. Обрізання непотрібних гілок;
 2. Мульчування і розпушування кущів;
 3. Поливу та підкормкою добривами;
 4. Утепленням на зиму.

Живі огорожі

Огорожа з рослин – ідеальний варіант природнього поділу території без застосування здобутків цивілізації. Це, безперечно, красиво й практично. Оскільки огорожа складається з кущів, то і догляд за нею майже ідентичний, хіба що потрібно частіше підмітати листя та вибирати сорти рослин відповідно до освітлення вибраної ділянки.