+38 (050) 619 99 29 +38 (068) 150 84 10Зворотній звя'зок

Рокарії, альпійські гірки

Мистецтво ландшафтного дизайну охоплює безліч прийомів з використанням як штучних, так і природних матеріалів для створення вражаючої території навколо приватного будинку чи інших споруд. Основні елементи, які використовуються митцями дизайну  відомі навіть тим, хто не має відношення до цієї справи, а саме:

 • Рокарії, альпінарії;
 • Малі архітектурні форми;
 • Водойми;
 • Квітники;
 • Дерева;
 • Живі огорожі;
 • Садові доріжки, тощо.

Що таке рокарії?

Рокарії – це композиційний витвір для виготовлення якого використовують каміння, гравійну підстилку та низькорослі багаторічні рослини. Рокарії фото яких можна подивитися на сайті, мають ряд особливостей:

 • Відсутність ярусності;
 • Перевага низькорослих хвойних рослин;
 • Використовуються найменш вибагливі трав’янисті.

Види рокарій

Розрізняють три стилі:

 1. Японський стиль – кількісна перевага каменю над рослинністю;
 2. Європейський стиль – нагадує природний ландшафт середнього поясу.
 3. Англійський стиль – для декорування використовуються хвойні види.

Догляд

Хвойні й листяні потрібно підрізати та прищеплювати. Бур’ян необхідно видаляти, а рокарій на зиму накривати лапником.  Весною треба подбати про тент, який вбереже хвойні від опіків сонця.

Що таке альпінарії?

Альпінарії фото яких доступні на сайті, споруджуються на підвищенні.  Схили покривають види рослин, притаманні гірській місцевості.

Види альпінаріїв:

Альпійська сходинка – характеризується поетапним розміщенням каміння, кожний ярус якого на рівень вище, таким чином утворюється елемент, схожий на сходи.

Альпійська підпірна стінка – будується за допомогою каменя. Її ніша наповнюється грунтом на який висаджують рослини, найменш вимогливі до умов життєдіяльності. Наприклад,  мохи, чебрець, гвоздика трав’янка, тощо.

Альпійський сад – присвячений здебільшого рослинам, які помітно переважають в контексті всієї споруди.  Споруджується на рівній поверхні або на пологих схилах.

Заглиблений альпінарій – розташовують в найнижчій частині або в спеціальному заглиблені, яке є прототипом яру.  Таке місце ідеально підходить для вирощування теплолюбних рослин, захищених в западині від морозу, вітру та холоду.

Догляд

Власники альпінаріїв ведуть постійну боротьбу з бур’янами та наштовхуються на такі ж проблеми, з якими мають справу садоводи: хвороби, шкідники. Проводиться обробка проти названих вище ворогів рослин, а також регулярно прибирається опале листя, утрамбовується каміння, тощо.

Для професійного догляду рекомендується думка спеціаліста. Скористайтесь послугами компанії зі створення розарій, альпінарій, альпійських гірок та їхнього сезонного обслуговування. Досвідчений садівник з легкістю втілить найсміливіші задуми в життя.