+38 (050) 619 99 29+38 (068) 150 84 10Зворотній звя'зок

Полив. Дренаж. Водойми

Звяжіться з нами

і ми відповімо на ваші питання
Зворотній дзвінок

Виконання проектів та робіт 'під ключ'

Великий досвід виконання робіт різної складності

Використання спеціалізованої техніки

Використання тільки якісних матеріалів

Системи автоматичного поливу

Системи автоматичного поливу

Система автотоматичного поливу — це комплекс сучасних комп’ютеризованих інженерних елементів, які забезпечують зрошування території. Система повністю автоматизована, втручання інженерів потрібно лише на етапі програмування системи.

Приклади робіт

Приклади робіт
Приклади робіт
Приклади робіт
Приклади робіт
Приклади робіт
Приклади робіт
Приклади робіт

ДЕТАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ

Установча зустріч

Фахівці вивчають потреби Замовника та готують рекомендації щодо можливих варіантів розробки та монтажу системи автоматичного поливу. Обговорюється попередній бюджет, строки та послідовність подальшої роботи.

Проектна документація

Для підготовки план-схеми фахівцям потрібно мати наступну інформацію: план ділянки в масштабі, тип джерела водопостачання та потужність джерела водопостачання. Цю інформацію надає Замовник. Існують випадки, коли замовник, з різних причин, не має можливості надати потрібні плани та схеми.
У цьому випадку існує можливість домовитись про виїзд інженера на вашу ділянку для визначення розмірів території та складання докладного плану.
На основі отриманих даних, фахівці готують план-схему із якої видно, як і де буде проходити магістраль системи автоматичного поливу.

Підбір обладнання та перевірка комплектації

На цьому етапі фахівці виконавця готують пропозицію, щодо необхідного обладнання. Комплектація залежить від кліматичних умов, відповідної норми поливу, розміру зони зрошення, різновиду та кількості сільськогосподарських культур. Автоматична система поливу складається з труб різного діаметру, спринклерів, сопел, гнучкого підведення, компресійних фітингів, клапанів, ємності, насоса та інших деталей. Їх попередньо монтують перевіряючи комплект, після чого демонтують та готують до транспортування.

Монтаж обладнання

Без перебільшення найважливіший етап проекту під час якого роботи ведуться по двом напрямкам одночасно. Монтажні роботи передбачають розкопки траншей для укладання трубопроводу та інших елементів системи. В водночас з цим зібрані деталі укладають в підготовлені траншеї.
Після завершення укладання труб наступає черга основного елементу системи – встановлюється насос подачі води та додаткові резервуари для її зберігання.

Пульт керування системою автоматичного поливу

Пульт керування системою (ПКС) – це комп’ютерний монітор із сенсорним або механічним керуванням, який відповідає за коректну роботу всієї системи.
Встановлення та налаштування ПКС є завершальним акордом налаштування. Про місце розташування пульта треба подбати заздалегідь так як вони поділяються на зовнішні та внутрішні.

Тестування. Початок роботи системи

Працездатність системи перевіряється відразу після завершення встановлення. Перевірка здійснюється з метою проконтролювати коректну роботу всіх блоків системи, та визначення оптимальної програми саме для Вашої ділянки. В подальшому система працює без втручання людини.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Система автоматичного поливу, як і багато інших інженерних систем має сезонні обмеження у роботі. Регламентне втручання в її роботу системи потрібно лише під час її «консервації», відбувається це орієнтовно ще до перших морозів.

Також в мережі Інтернет існує дуже багато інформації стосовно того, як самостійно встановити керувати, чи проводити профілактику систем автоматичного поливу. Ми не переконуємо  відмовитись від інтернет порад, просто звертаємо Вашу увагу, що професійний підхід заощадить Вам час і гроші.

 

ДРЕНАЖНІ СИСТЕМИ

Що таке дренажна система

Ґрунтові води, атмосферні опади  – це фактори, які впливають на рівень вологості землі. Звичайно рослинам потрібна вода, але в випадках, коли води забагато, а така ділянка може перетворитися на болото. Це небезпечно для рослин і для будівель Для того, щоб відводити зайву воду, будують комплекс гідротехнічних споруд, який і має назву – дренажна система.

ДЕТАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ

Установча зустріч

Фахівці вивчають потреби Замовника та готують рекомендації щодо можливих варіантів розробки та монтажу дренажної системи. Обговорюється попередній бюджет, строки та послідовність подальшої роботи. Слід зауважити, що наявність у Замовника дендроплана, топологічної та загальної схеми ділянки допоможуть значно спростити завдання та скоротити бюджет.

 Проектна документація

Реалізація проекту вимагає складні інженерні розрахунки. Перед початком роботи важливо проаналізувати багато інформації і факторів, які мають або матимуть вплив на успішність проекту. На основі отриманої інформації Виконавець готує, наступні документі:

 • докладне креслення системи труб і інших елементів
 • технічні характеристики і властивості дренажних труб
 • список необхідних матеріалів із зазначенням кількості
 • вертикальний розріз (при необхідності)
 • таблиця ухилів
 • Деталізований бюджет
 • Рекомендації — висновок

Матеріали

 • гофровані дренажні труби
 • щебінь
 • пісок
 • геотекстиль

Необхідні дослідження

В залежності від розмірів ділянки та знаходження на ній кількості будівель

Проводяться додаткові дослідження, а саме:

 • гідрогеологічного дослідження;
 • план, що включає вже побудовані і майбутні споруди
 • схеми фундаментів існуючих будівель

В свою чергу, гідрогеологічне дослідження

складається з трьох частин:

 • властивості підземних вод (рівень ґрунтових вод, джерела наповнення, хімічний склад)
 • механічні особливості ґрунту (несучі, та фільтраційні характеристики)
 • літологічні характеристики місцевості (наявність ухилу, розмір)

 

Типи дренажу та розташування дренажних споруд

 • Поверхнева дренажна система (зливна каналізація)
 • Вертикальна дренажна система (серія перфорованих труб, , які ведуть до колекторної труби)
 • Глибинна дренажна система (один або кілька колодязів, від яких відходять дренажні труби).

Труби розташовуються під невеликим ухилом в напрямку точки зливу води. Швидкість осушення ділянки залежить від діаметру труб та відстані їх розміщення.

Дренажні канали розташовують таким чином, щоб перехопити максимальну кількість вологи.

 

Висновок

Побудова ефективної системи дренажу, на перший погляд здається легким завданням, проте ефективність її роботи залежить від точності досліджень та інженерних розрахунків.

В основі проекту лежать наукові знання, дані досліджень та інженерні розрахунки.

Безвідповідальний підхід під час створення дренажної системи може мати край негативні наслідки. Підвищений рівень вологості ґрунту у певний період може знищити всі зусилля ландшафтних майстрів, крім цього значно зростає імовірність зсувів ґрунту, та погіршення надійності споруд розташованих на ділянці.

В цьому питанні краще довірити роботу експертам.