Замовити дзвінок
01 Власний автопарк спец. техніки на всіх етапах проєкту.
02 Весь комплекс послуг від команди професіоналів
03 Професійний підбір матеріалів під необхідний бюджет
04 Консультація на всіх етапах будівництва та після його завершення
Дом с ухоженной усадьбой
ЕТАПИ СТВОРЕННЯ ГАЗОННОГО ПОКРИТТЯ

Перед початком роботи ми уважно вивчаємо потреби клієнта та консультуємо, який вид газону йому краще обрати в залежності від особливостей території, об'єму робіт, ландшафтного рішення, наявності системи поливу та іншого. В разі замовлення проекту спеціаліст безкоштовно здійснить всі необхідні заміри.

 • КОНСУЛЬТАЦІЯ ТА ВИЇЗД СПЕЦІАЛІСТА НА ОБ’ЄКТ
 • КОШТОРИС ТА ПОГОДЖЕННЯ
 • ПІДГОТОВКА ТЕРИТОРІЇ
 • ПОСІВ АБО УКЛАДКА
 • ОБСЛУГОВУВАННЯ
img
Чим GreenBudService вигідно відрізняється
від БІЛЬШОСТІ компаній на ринку скарифікації газонів?
Гарантійні зобов'язання до і після введення в експлуатацію
Ми впевнені в нашій якості, тому ви приймаете об'ект після тестування
Наявність власного обладнання та команди професіоналів
Дозволяють виконувати роботи якісніше та швидше за інших
Весь комплекс робіт з скарифікації газонів
Наш сервіс дозволить не перейматися за постійний пошук підрядників
Сучасні технології будівництва по євростандарту
Досвід та робота з євро. партнерами дозволяють будувати з найвищими показниками
Лояльні ціни для будь- якого вашого креативного проєкту
Вибір матеріалів під ваш бюджет дозволить приємно вас здивувати широким асортиментом
  Весна – час, коли багато хто думає, про свій газон і обіцяє собі, що цього року обов'язково подбають про нього краще, і він виглядатиме красивим, здоровим, рівним, зеленим та густим. І це зовсім непросто, якщо не приділяти газону багато уваги, а головне – часу, можна втратити трав'яне покриття.

  Що таке скарифікація газону

  Скарифікація – це механічна руйнація шару моху та соломи, які збираються на землі у газоні. Солома на газоні з'являється через скошування трави. Вона набивається щільним шаром, перешкоджає зростанню газону, навіть знищує покриття.

  Після зими газони зазвичай не в хорошому стані. Вони часто містять велику кількість моху, брудних плям із-за сльоти, бур'янів. Час почати боротися з ними. Однак, щоб покращити якість газону, потрібно ретельно над ним працювати, тому найважливіша обробка – це скарифікація.

  Для чого проводять скарифікацію газону

  Вичісування – це процес, при якому мох та щільна повсть, що утворюються в період інтенсивного використання газону та стрижки, видаляються за допомогою відповідних інструментів (скарифікатора). Іноді моху буває так багато, що трава відмовляється рости. Крім того, під час скарифікації, окрім видалення повсті, зрізається поверхня дерну, завдяки чому на газон потрапляє більше води, а трава краще вкорінюється, тому що на ній багато вільного місця. Ось чому така обробка така необхідна для збереження здоров'я газону.

  Скарифікацію проводять для визволення прикореневої системи трав. Разом з утворенням щільного покриву соломи та моху на поверхні починають з'являтися шкідливі бактерії, що знищують траву, заражають інші рослини. 

  Коли потрібно проводити

  Скарифікація необхідна очищення газону, надання йому здорового вигляду, прискорення зростання. Вичісування слід проводити не рідше одного разу на рік – пізньої весни чи восени.

  Осіння скарифікація

  Рання осінь – найкраща дата, особливо якщо має бути посів. Також вичісування може проходити навесні, з середини квітня, але при цьому слід врахувати, що трава вже має активно зростати. Не варто робити це зарано, коли трава тільки починає знову рости після зими, тому що так можна видалити багато нових пагонів без потреби.

  Газон повинен бути злегка вологим, але грунт зверху повинен бути сухий на дотик. Він не повинен бути надто вологим або надто сухим. Важлива примітка: газон не повинен бути молодим і рідким, тому що вичісування його загубить. Він має бути щільним та віком не менше двох років. Але навіть звичайними граблями можна «зчистити» повсть із газону.

  Весняна скарифікація

  Весняна обробка проводиться ранньою весною. Головною умовою для обробки повинен бути не мокрий ґрунт. Весняна волога має піти. Зазвичай догляд здійснюється після 10 квітня.  

  Як проводиться скарифікація газону на великій площі ділянки

  Процес скарифікації інтенсивніший, ніж процес аерації. Скарифікатори зазвичай мають круглі фіксовані або пружинні леза, які прорізають траву до самої землі, а також допомагають аерувати ґрунт, що є ще одним важливим процесом для забезпечення здорового газону. Косити газон потрібно дуже низько, щоб полегшити розпушування.

  Одного проходу недостатньо, часто доводиться робити другий хрест-навхрест або навіть третій, щоб прибрати якнайбільше старої мертвої трави. Під час першого проходу не варто встановлювати ножі надто глибоко (кращий варіант – 5 мм), тільки на другому проході можна встановити трохи глибше (10 мм). Найкраще репетирувати на менш відкритому майданчику. Також слід пам'ятати, що у скарифікаторі валики обертаються в одному напрямку та реверсування на цій машині неможливе.

  Час від часу необхідно піднімати ножі, щоб розблокувати їх і видалити надлишки повсті.

  Після такої ретельної обробки газон виглядатиме набагато гірше, але за кілька тижнів його буде відновлено. Якщо газон не доглядали протягом багатьох років, кількість вистриженого матеріалу буде величезним і здивує навіть найкрутіших садівників. Але не варто боятися – ця операція піде газону на користь.

  Після вичісування весь прибраний з газону матеріал ретельно розгрібається пластиковими граблями та збирається у мішки. Матеріал не можна класти в компост, оскільки він може містити спори грибів.

  Потім слід прочесати газон граблями або віллами, розкласти по ньому родючий субстрат і обережно розгрібати його, роблячи додатковий посів. Можна використати насіння для регенерації газону.

  Інший спосіб - спочатку посіяти насіння і засипати їх свіжим грунтом. У такому пухкому грунті насіння має шанс прорости. Ще один спосіб посіву – змішати насіння з компостом та розподілити його за заготовками. Потім добрива розчинити, рясно поливаючи газон. Дощ не слід чекати.

  Якщо на галявині багато моху, потрібно спробувати позбутися його, розпорошивши сульфат заліза перед вичісуванням.

  На великих площах ручна скарифікація є неприпустимою. Не вдасться розпушити велику територію, інакше дуже болітимуть руки. Найкращими вважаються скарифікатори з двигуном внутрішнього згоряння або електродвигунами. Тому таку техніку варто купувати, наприклад, разом із дружнім сусідом або брати напрокат. Також можна найняти спеціалізовану компанію для проведення скарифікації щороку. Тоді можна бути впевненими, що газон покращає, коли стане тепліше і трава почне рости.

  Нарешті, краї газону потрібно підрізати спеціальним кромковим ножем, щоб надати рослинності нового вигляду.

  Після скарифікації необхідно підрізати краї газону спеціальним ножем, організовуючи лінію газону, щоб сад одразу виглядав дуже естетично та елегантно. Це проста процедура, яка є дуже важливою. Грядки з рослинами мульчують корою або будь-яким іншим матеріалом, що мульчує.

  читати далi