Замовити дзвінок
01 Власний автопарк спец. техніки на всіх етапах проєкту.
02 Весь комплекс послуг від команди професіоналів
03 Професійний підбір матеріалів під необхідний бюджет
04 Консультація на всіх етапах будівництва та після його завершення
Дом с ухоженной усадьбой
Неймовірне на ділянці

Послідовність розробки проекту рокарію Роботу над проектом рокарію зазвичай ведуть в два етапи — підготовчий і власне, проектування. Послідовність роботи виглядає наступним чином:

 • ВИХІДНІ ДАННІ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ
 • EСКІЗНИЙ ПРОЕКТ
 • АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНОВЕ ЗАВДАННЯ
 • РОБОЧА ДОКУМЕНТАЦІЯ
 • IДЕЯ — ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ
img
Чим GreenBudService вигідно відрізняється
від БІЛЬШОСТІ компаній на ринку створення рокаріїв?
Гарантійні зобов'язання до і після введення в експлуатацію
Ми впевнені в нашій якості, тому ви приймаете об'ект після тестування
Наявність власного обладнання та команди професіоналів
Дозволяють виконувати роботи якісніше та швидше за інших
Весь комплекс робіт по будівництву та догляду за полями
Наш сервіс дозволить не перейматися за постійний пошук підрядників
Сучасні технології будівництва по євростандарту
Досвід та робота з євро. партнерами дозволяють будувати з найвищими показниками
Лояльні ціни для будь- якого вашого креативного проєкту
Вибір матеріалів під ваш бюджет дозволить приємно вас здивувати широким асортиментом
  Рокарій перед будинком – дуже популярна прикраса простору. Кам'яні рокарії особливо популярні, але все частіше трапляються рокарії з інших матеріалів - наприклад, покришок. Як зробити рокарій мрії?

  Багаторічники для рокаріїв, каміння для рокаріїв і навіть кущі для рокаріїв – на ринку можна знайти безліч рослин та матеріалів для створення такої форми домашньої прикраси. В основі лежить хороша ідея, яку необхідно доопрацювати та реалізувати. Як зробити рокарій у саду? Насамперед потрібно ретельно продумати різні його аспекти, щоб прийняти найкраще рішення на кожному етапі.

  Що таке рокарій

  Рокарій - це кам'янистий сад або кам'яниста гірка. Більшу частину такого саду займають велике каміння. Рокарій оформляють, використовуючи низькорослі рослини, застилаючі, ґрунтопокривні та інші.

  Вибір місця для облаштування рокарію

  Рокарії в будинку трохи відрізнятимуться від рокаріїв, спроектованих у саду. Рокарій на терасі відрізнятиметься від рокарію на схилі. Рослини для рокарію в тіні відрізнятимуться від таких на відкритому сонці. Вибір місця є надзвичайно важливим, тому що від нього залежить планування рокарію та обрані для нього види рослин. Принцип простий: рокарій повинен добре вписуватися в сад і гармонійно виглядати в ньому. Також зараз у моді рокарії, що покривають усю або майже всю площу саду.

  При проектуванні рокарію насамперед слід поставити собі запитання: як він має виглядати? Якою вона буде форми: круглою чи продовгуватою? Що краще: маленький рокарій чи великий? Чи повинен рокарій бути частиною архітектури та оточення, чи він повинен порушувати певний порядок?

  На цьому етапі також слід визначитися, яким має бути стиль рокарію. Обов'язково слід уникати точних геометричних форм, оскільки рокарій за визначенням повинен імітувати природу, справляти враження природності. Він має бути недосконалим. Варто зробити нечіткий малюнок, а краще кілька. При цьому не варто жорстко дотримуватися намальованого макета, адже часто невеликі недоліки можуть надати рокарію специфічний характер і мальовничість, що так часто зустрічаються в природі.

  Популярні стилі

  Рокарії бувають різних стилів. Із ним варто визначитися ще на етапі планування. Адже від вибору напряму залежить вибір рослин.

  Найпопулярніші стилі – це японська, англійська, європейська.

  Японська

  Рокарій в японському стилі відрізняється від іншого тим, що в ньому переважають камені. Японський сад каміння, це традиційне оформлення ландшафту в Японії.

  Камені мають покривати майже половину поверхні рокарію. Дуже красиво виглядає галька або імітація гірського струмка. Варто зупинити свій вибір на двох типах каміння. Чудово підходять доломіт, вапняк, граніт, базальт або пісковик. Цікавий ефект можна отримати і від каміння з гострими краями, наприклад спеціально розбитих.

  Англійська

  У англійському стилі переважають хвойні рослини. Англійський стиль стриманий та холодний. У ньому немає яскравості, але є певна риса.

  Хвойники можуть прикрасити сад і взимку, що робить цей стиль неповторним.

  Європейський

  Європейський стиль найпоширеніший і найчастіше його вибирають для облагородження території. У такому саду переважає рослинність, причому вона може бути різною - хвойники, декоративні дерева і чагарники,

  Також у такому саду багато квітів.

  Види рокаріїв

  Окрім стилів, рокарії відрізняються видами. Вони можуть переважати ті чи інші рослини. Вибір рослинності залежить від переваги клієнтів, які замовляють оформлення дизайну у певному стилі.

  Вибір рослин для рокарію багато в чому має бути продиктований сонячним світлом. Тому варто кілька днів поспостерігати за місцем, вибраним для нього. Більшість рокаріїв створюються з рослин, які люблять сухі, теплі та сонячні місця. Такі умови переважають на південній та південно-західній стороні. Східні та північні схили будуть менш сонячними. Вибираючи рослини, не варто використовувати дуже багато різних кольорів. Хороша ідея зробити ставку на 3-4 кольори не більше. При цьому буде добре, якщо ці кольори протягом року змінюються. Занадто велика різноманітність кольорів може викликати хаос, і найкраще слідувати добре відомому принципу «менше означає краще», особливо якщо дизайн робить людина, яка не є професіоналом.

  Варто знати, що на рокаріях можна вирощувати не лише квіти, а й чагарники. Прекрасно поєднуються з камінням дрібні хвойні чагарники, види, що стелиться, і карликові чагарники. Найбільш популярні високогірні рослини, але не варто обмежуватися лише ними. В даний час на ринку можна знайти багато цікавих сортів та видів рослин, призначених для рокаріїв. Залежно від стилю можна посадити, наприклад, очиток, морозник, верес, котячу м'яту, деревій і багато, багато інших. При виборі рослин варто пошукати підказки у гарній пресі для садівників або в Інтернеті. Ідей справді багато.

  Рокарій із хвойних рослин

  Рокарій, в якому переважають хвойні рослини, виглядає добре і взимку, і влітку. Хвойні рослини мають велику різноманітність. Для рокарію з хвойних рослин підійдуть види:

  • Ялинки.
  • Сосни.
  • Туї.
  • Кіпарисовики.
  • Ялівці.

  Рокарій з трояндами

  Така споруда стане окрасою будь-якої ділянки. Рокарій, в якому переважають троянди, цвіте та пахне весь сезон привертає увагу. Низькорослих троянд налічують близько однієї тисячі сортів.

  Рокарій із ставком

  Рокарій з ставком - це прикраса ландшафтного дизайну. Ставок, зроблений з каміння або з кам'янистим берегом, ідеально підходить для створення кам'яного саду.

  На березі ставка розміщують вологолюбні рослини. Є хвойники, що також позитивно ставляться до постійної вологи. Перед тим, як розпочинати реалізацію задуманого, професіонали готують проект ландшафтного дизайну.

  Коли проект буде готовий, можна розпочинати його реалізацію. Спочатку необхідно провести необхідні земляні роботи. У місці, вибраному для рокарію, потрібно прибрати дернину і перекопати верхній шар землі. На дно траншеї добре покласти шар дренажу, тобто, насипати дрібне каміння та гравій. Якщо субстрат водопроникний, все, що потрібно зробити, це обкопати його та видалити усі найближчі бур'яни. Потім на околиці рокарію слід покласти зовнішні камені, а всередині рясно насипати ґрунт, щоб він встиг осісти.

  Наступним етапом будівництва рокарію є зведення невеликої височини, на вершині якої також слід розмістити кілька каменів. Потім потрібно знову присипати ґрунт і рясно полити, доки ґрунт не осяде. Полив та обприскування слід повторювати кілька днів. Потім можна почати садити рослини та розставляти каміння. Рокарії найкраще закладати навесні.

  Догляд за рокарієм

  Догляд за рокарієм включає регулярне прополювання рослин. Якщо в композиції є ставок, потрібно регулярно очищати його від непотрібної рослинності.

  Дренажна система, яка була зроблена, також періодично потребуватиме корекції. Все це робить компанія, яка допомагає залишатися садовим формам у доглянутому стані.

  Читати далi