Замовити дзвінок
01 Власний автопарк спец. техніки на всіх етапах проєкту.
02 Весь комплекс послуг від команди професіоналів
03 Професійний підбір матеріалів під необхідний бюджет
04 Консультація на всіх етапах будівництва та після його завершення
Дом с ухоженной усадьбой
Неймовірне на ділянці

Послідовність розробки проекту альпійської гірки Роботу над проектом альпінарію зазвичай ведуть в два етапи — підготовчий і власне, проектування. Послідовність роботи виглядає наступним чином:

 • ВИХІДНІ ДАННІ ДЛЯ ПРОЕКТУВАННЯ
 • EСКІЗНИЙ ПРОЕКТ
 • АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНОВЕ ЗАВДАННЯ
 • РОБОЧА ДОКУМЕНТАЦІЯ
 • IДЕЯ — ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ
img
Чим GreenBudService вигідно відрізняється
від БІЛЬШОСТІ компаній на ринку створення альпінаріїв?
Гарантійні зобов'язання до і після введення в експлуатацію
Ми впевнені в нашій якості, тому ви приймаете об'ект після тестування
Наявність власного обладнання та команди професіоналів
Дозволяють виконувати роботи якісніше та швидше за інших
Весь комплекс робіт по будівництву та догляду за полями
Наш сервіс дозволить не перейматися за постійний пошук підрядників
Сучасні технології будівництва по євростандарту
Досвід та робота з євро. партнерами дозволяють будувати з найвищими показниками
Лояльні ціни для будь- якого вашого креативного проєкту
Вибір матеріалів під ваш бюджет дозволить приємно вас здивувати широким асортиментом
  Більшість щасливих власників присадибних ділянок стикаються із низкою проблем. Одна з них - створення квітника, в якому можна розмістити максимальну різноманітність рослинних видів і при цьому не перевантажити простір. Вирішенням цього питання може стати створення альпінарію (або альпійської гірки) та рокарію. Головне правило, якого варто дотримуватися в розбивці альпійської гірки, це сувора прихильність єдиного стилю і композиції.

  Альпійська гірка у ландшафтному дизайні

  Перші альпійські гірки стали з'являтися в Європі ще в середині XX століття, а ось на території України широкого поширення почали набувати лише через сторіччя. Альпінарій - це не просто каміння та рослини. Це частина гірського рельєфу, яку за бажання може мати у себе на присадибній ділянці кожен.

  Кохання безлічі садівників альпійські гірки завоювали завдяки тому, що на такому майданчику можна одночасно вирощувати велику кількість різновидів незвичайних рослин дивовижної краси. Крім того, якщо на ділянці існує проблема високого рівня ґрунтових вод, то альпінарій стане вирішенням цього питання.

  Вибір місця для облаштування альпійської гірки

  Найкраще передбачити для альпійської гірки таке місце, де вона ідеально впишеться в навколишній ландшафт, при цьому не порушивши гармонію загального планування присадибної ділянки. Фахівці рекомендують вибирати для альпінарію східні, південно-східні та південно-західні схили. При цьому якщо ви вирішили створити шматочок гірського ландшафту на південному схилі ділянки, то найкраще для альпінарію підійдуть сонцелюбиві рослини, які легко переносять посуху. А ось північні схили – це фатальна помилка у справі спорудження альпійської гірки. Адже підібрати невибагливі та тіньолюбні гірські рослини буде досить складно.

  Етапи створення альпінарію

  Перед спорудженням на своїй ділянці альпійської гірки вам необхідно буде запасти набором матеріалів: камінням, щебенем, торфом, гравієм та, звичайно, землею. Ландшафтні архітектори радять поблукати в околицях у пошуках природного замшелого каміння - вони будуть виглядати надзвичайно ефектно на альпійській гірці. Крім того, каміння повинні добре вбирати вологу, щоб надовго зберігати її в періоди посухи - такі властивості мають, наприклад, туф і піщаник. Якщо таких знайти не вдалося, підійде і звичайний вапняк, що вивітрюється, який природним чином з часом обросте лишайниками і мохом. Однак у такому разі потрібно буде підбирати рослини, які легко змиряться із лужно-кислим середовищем.

  Для дренажу в альпійських гірках рекомендують використовувати щебінь, також ним можна мульчувати рослини, запобігаючи загниванню, а також витончено оформляти альпінарій, імітуючи скельний осип. Основні види ґрунту, які знадобляться для створення альпійської гірки, — дерновий та перегній з додаванням торфу та піску за потреби.

  Підготовка місця

  Як тільки ви визначилися з місцем для альпінарію, можна розпочинати розмітку композиції майбутньої альпійської гірки. Грунт на глибину 15-25 см потрібно буде забрати, обклавши контур майбутньої гірки бордюрною стрічкою. Готовий котлован засипають дренажем - щебенем керамзитом або битою цеглою. Система дренажу, крім прямої функції, служитиме і фундаментом для майбутніх декоративних каменів, захищаючи їх від просідання.

  Встановлення каміння

  Шари землі після укладання дренажу варто закладати шарами, утрамбовуючи та змочуючи водою ґрунт на кожному етапі.

  Тоді встановлені камені не сповзатимуть і залишаться на своєму місці. Чим більший камінь, тим він нижчий до землі. На верху альпійської гірки розташовують не великі камені, досить три - чотири.

  Висаджування рослин

  Після того, як усі шари укладені, не потрібно поспішати і засаджувати гірку рослинами - найкраще деякий час почекати і дати проявити себе всім бур'янам. Поки рослин немає, ви легко можете з ними впоратися, інакше, бур'яни заполонять весь простір альпінарію, знищивши всі ваші насадження. При цьому всіх дрібних насінин, звичайно, позбутися неможливо. А ось коріння таких рослин, як бодяк, польовий хвощ або осот, можуть ховатися дуже глибоко під землею і з'явитися на поверхні в самий невідповідний момент поряд з ніжною та дорогою рослиною.

  Альпійська гірка найчастіше розбивається на 2-4 яруси. Розміри та масштаби альпінарію залежать тільки від вас та габаритів вашої ділянки. Пам'ятайте, що перевантаживши альпінарій камінням, ви не залишите місця для нормального росту та розвитку рослин, тому не забувайте залишати між валунами достатній простір.

  Види використовуваних рослин

  Для альпійської гірки підійдуть будь-які низькорослі рослини - це можуть бути квіти, декоративні або хвойні різновиди.

  Хвойні

  Хвойні рослини різноманітні. Найкращим рішенням для альпійської гірки стануть ялівці та кипарисові.

  Ці два види мають декоративні якості і серед них є багато видів, які не перевищують у висоту півметра. Те, що потрібне для альпійської гірки.

  Декоративні рослини та квіти

  Декоративні рослини варто підбирати виходячи з висоти та кліматичних особливостей. На вершину гірки майстри рекомендують висаджувати морозостійкі декоративні рослини. Коріння таких видів можуть витримувати заморозки.

  Декоративні рослини можуть урізноманітнити ландшафтний дизайн. Квіти прикрашають гірку і надають їй особливого вигляду.

  Догляд за альпійською гіркою

  Догляд за гіркою мінімальний, особливо якщо проект буде розроблений професіоналами.

  Нормально розвиватися та розростатися рослинам допоможе відкрите сонячне місце. Розташовані поблизу альпійської гірки паркан або дерева захистять її від висушуючого ґрунтові покриви вітру. Однак потрібно розуміти, що дерева можуть і нашкодити вашому альпінарію - занадто густі крони надмірно затінюють рослини, а коріння, що розростається, пригнічують кореневу систему ваших гірських насаджень. Не варто забувати і про те, що висота альпійської гірки безпосередньо залежить від площі: чим більше квадратних метрів вона займає, тим вищою має бути.

  Читати далi